[Księga gości]

2024
marzec
luty
styczeń
2023
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2022
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2021
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2020
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2019
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2018
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2017
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2016
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2015
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2014
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2013
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2012
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2011
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2010
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2009
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2008
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2007
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2006
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2005
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2004
grudzień

Link :: 01.01.2005 :: 00:45
Hej! Witam w nowym roczku! Życzę wszystkiego najlepszego;) Mam nadzieję, że Wasze życzonka się spełnią:))


Przede wszystkim chwała Magikowi, nigdy Go nie zapomniemy:


Rahuene i Fo;)

papa:*:*:*
Komentuj(8)


Link :: 01.01.2005 :: 13:21
OTO WZMIANKA O KLIPIE ,,WSTRZĄ DLA MAS", KTÓRĄ WZIĘŁAM ZE ŚLIZGA, NIE JESTEM CAŁKOWICIE Z NIĄ ZGODNA, ALE PRZECZYTAJCIE:)

Pokahontaz ,,Master"
Faktura w klipie Pokahontaz ,,Master" wyciąga cały urok na powierzchnię. Dobrze zmontowane, w rytmie zmiany wypełnień postaci
wykluczowanych z obrazków i naniesionych na inne. Brzydkie obrazki trwają dostatecznie krótko, żeby ich nie zauważyć, pełen wypas, można by powiedzieć, gdyby nie ta koszmarna monotonia. Od początku do końca obserwujemy te same patenty bez żadnych modyfikacji. Ciężko zorientować się, która część klipu. Słabiutko z reżyserią, każdy utwór potrzebuje refrenu po to, żeby był jakkolwiek przyswajany. Jeśli brakuje pomysłu, to nawt zwykłe czarne tło jest rozwiązaniem-ekstremalnym, ale to taj jak pauza w muzyce, jest wyśmienitym znakiem przystankowym. Szokuje przez chwilę, ale jeżeli jest z wyczuciem wmontowana, daje oddech i oddziela części. Ludzkie oko w brew pozorom szybko się męczy i trzeba dać mu odpocząć. Więcej obrazów będzie zapamiętywanych, a one w muzgu budują całość-sorry, ale ja tej całości nie wyczuwam.

i zdjątko z klipu:

Komentuj(11)


Link :: 04.01.2005 :: 19:02
DZISIAJ WYWIADZIK Z RAHEM Z 20.11.2005 JESZCZE NOWIUTKI;))

Ultramaryna: Co się u was zmieniło na przestrzeni ostatnich dwóch lat - oczywiście oprócz nazwy?
Rahim: Przede wszystkim nie zmieniliśmy nazwy, lecz oficjalnie rozwiązaliśmy Paktofonikę i założyliśmy zupełnie nowy zespół - Pokahontaz - w składzie: ja, DJ Bambus i Fokus. To po pierwsze. Co poza tym? Gramy mniej koncertów, staliśmy się mniej popularni, pewnie dlatego, że nie mamy żadnego materiału oficjalnie wydanego. No i chyba trochę też płaczemy patrząc na to, co dzieje się obecnie na polskiej scenie. Załamujemy się tym trochę. Zdajemy sobie sprawę także z tego, że średnia wieku spada. Na koncerty hip-hopowe przychodzą coraz młodsi ludzie. Z jednej strony to rozumiem, ponieważ ja też zaczynałem jeszcze w podstawówce. Już wtedy interesował mnie hip-hop, choć nie było wówczas polskich wykonawców. Wiadomo, że taka ewolucja jest rzeczą naturalną, tyle że strasznie popularne stały się teraz rzeczy, które są - jak dla mnie - mało wartościowe. Nie zamierzam z tym walczyć, pokonywać tego, tylko po prostu wydaje mi się, że trzeba robić coś, co będzie alternatywą dla tego rodzaju hip-hopu. I mam nadzieję, że moi rówieśnicy, którzy ostatnio zwątpili w polski hip-hop, ze względu na to, co obecnie się słyszy, nawrócą się, kiedy dostaną rzeczy na poziomie.

Dlaczego część fanów odwróciła się od hip-hopu? Czy w ciągu tych kilku lat mogła nastąpić zmiana pokoleń w polskim hip-hopie? Czy "starzy" fani nagle wydorośleli i zaczęli słuchać czegoś innego, a ich miejsce zajęli małolaci?
Myślę, że tak naprawdę jest różnie. Część słuchaczy rzeczywiście wyrosła z hip-hopu, ponieważ przez jakiś czas nie dostawali dawki dobrego rapu, więc przerzucili się na inny rodzaj muzyki - najczęściej klubowej. Druga część to ludzie, którzy na bieżąco śledzą wszystko, co powstaje na polskiej scenie i chociaż nie ma tego w komercyjnym obiegu tzn. w radiu, telewizji czy gazetach, to potrafią tę muzykę znaleźć w Internecie. To są ludzie najbliżsi naszym sercom, do których adresujemy nasze nagrania. Są też ludzie, dla których percepcja hip-hopu ogranicza się do trzech stacji telewizyjnych, jednej rozgłośni radiowej, plus jakichś dwóch gazet. Oni czerpią informacje z tych źródeł i tam szukają takiej muzyki. Nie szukają czegoś korzennego, co ma swoją kontynuację w podziemiu.

Hip-hop jest wszędzie - w telewizji publicznej, we wszystkich stacjach radiowych i prasie bulwarowej. Organizowane są wielkie koncerty, kasa płynie strumieniami. Mam wrażenie, że nie załapaliście się na ten "pociąg do Warszawy", coś was ominęło, ale chyba jest to wasz wybór?
Nie jest tak do końca, bo jednak jesteśmy obecnie "na scenie". Wzięliśmy udział w tegorocznym "Hip-hopolu" jako Pokahontaz - zespół praktycznie nieznany, potem graliśmy na "Hip-hop New Yorker Festiwal" w Poznaniu, który także był emitowany w telewizji publicznej. Ale jeśli szukałbyś w jakiejś ogólnopolskiej wyszukiwarce koncertów, to znalazłbyś tam tylko tych wykonawców, którzy są obecnie na fali. My nie jesteśmy na fali, więc nas tam nie ma. Choćby dlatego, że nie mamy nowego materiału. Organizatorzy imprez zapraszają do siebie tylko te zespoły, które są na topie, bo wiedzą, że oni gwarantują im sprzedaż biletów. Ja to po części rozumiem. Mimo tego, jest to w pewnym sensie nasza wina, bo nie nagraliśmy jeszcze płyty. Wydaliśmy singiel i mamy teledysk, który hula w telewizji. Poza tym na następnej producenckiej płycie IGS-a będzie nasz utwór, który nagraliśmy już rok temu. Jest też plan, żeby nagrać coś na następną płytę DJ'a Volta. A w międzyczasie rzeźbimy sobie naszą płytkę, którą - no niestety, jak to na śląskich chłopaków przystało - robimy w bardzo wolnym tempie. Ale chyba to jest jakaś tutejsza norma.

Taka karma?
No chyba tak.

Czy z perspektywy czasu uważasz, że Paktofonika była projektem komercyjnie trafionym?
Wiesz, już samo wydanie płyty jest zagraniem komercyjnym. Każde działanie, za które zarabiasz pieniądze jest komercją. Ale jest różnica między tym, co jest robione pod publikę, a tym co jest robione od serca i jednocześnie się dobrze sprzedaje, bo do ludzi to trafia. Myślę, że należeliśmy do tego drugiego grona.

Jak wam się układa praca w Pokahontaz?
Brakuje nam trochę mobilizacji. Może ta sytuacja na rynku nas miażdży? Może brakuje nam sensu, żeby to dalej kontynuować?

Brak2sensu?
No... coś w tym stylu. Tak czy siak wierzę, że się zmobilizujemy i powrócimy w dobrym stylu.


Komentuj(4)


Link :: 08.01.2005 :: 12:35
Ostatnio nie chce mi się pisać, bo zajęłam się pracą nad moim nowym blogiem o mnie;P, ale obiecuję, że się poprawię:)) i nie długo będę więcej pisać, a jeszcze więcej na feriach. To strzałka:*

,,Połączeni paktem przy dźwiękach z głośnika, to razem do kupy zwie się Paktofonika. Trzy znane portrety, trzy rymów komplety, wkomponowane w bity po przez domowe PC'ty."

FK KOMPANY to skład, który skupia wokół siebie ludzi związanych z kulturą hip-hop, a w szczególności muzyką rap, jego członkami są: Be-De-Jot, Fokusmok, Haem, Kiper, Magik, Mea, Rahuene, Siv-Kakaroto, Sot i Śliwka Tuitam. Pod tą samą nazwą powstała również wytwórnia płytowa, która będzie wydawać dokonania jej członków.

Polecam płytkę ,,Eksperyment Psycho", którą sama mam, jest baniowa. Produkcja Rahima:)

Utwory na płycie:
1. Le-Lo
2. Siv-Kakaroto
3. Bit-Bak
4. śliwka Tuitam
5. Bu
6. Mea
7. Kams


Komentuj(1)


Link :: 11.01.2005 :: 17:24
DZISIAJ WESZŁAM NA STRONKE PKHZ I CZYTAM NOWINKI:

Dostajemy wiele mail'i z zapytaniem "kiedy premiera płyty Pokahontaz?", więc postanowiliśmy poinformować zniecierpliwionych, iż trwają intensywne prace nad tym albumem w MaxFloStudio.. Rah i Fo baaaaardzo chcą go wydać w okolicach marca.. O postępach prac będziemy informować na bierząco na stronie..

FAZA!!! JUŻ NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ:))

A oto płytka Pijanych Powietrzem pt. ,,Zawieszeni w czasie i przestrzeni". Polecam gorąco;))

1. Intro
2. Fotki
3. Latający Holender
4. Miniatury
5. Haemskit
6. Zmysły, Emocje
7. Labirynt
8. Równowaga
9. Myślę I Nic
10. Skit
11. Późnym Popołudniem
12. M.A.T.O.
13. Outro
14. Ała



Moje zdanko:
Plytka Pijanych to mistrzostwo. Wiem że Latający Holender jest fajny ale M.A.T.O., a konkretnie podkład to poprostu mistrzostwo, nie wiem skąd Rahim bierze takie pomysły, a Siwus wprowdza taki energiczny klimat, że chce sie żeby to on przez cały utwór rymował;))Miniatury to też energia której moglo by byc troche więcej,Haemskit i Skit to mi sie podoba!!!


Komentuj(1)


Link :: 14.01.2005 :: 13:24
CZŁONKOWIE PFK-Kompany:

Be-De-Jot a.k.a. Bambus - jeden z czołowych DJ'ow hip-hop'owych. Można mu przypisać te same sukcesy artystyczne, które ma na swym koncie Rahim, gdyż przyjaźnią się od lat i współpracują razem od czasu 3-X-Klanu. Teraz również członek PFK KOMPANY,

Fokusmok - bardzo utalentowany polski MC, charakteryzujący super techniką oraz niską, ciepłą barwą głosu. Oprócz Paktofoniki i Pijanych Powietrzem, Fokusa można usłyszeć na licznych hip-hop'owych kompilacjach, jak i w gościnnych występach na wielu polskich albumach. Jest on chyba najczęściej zapraszanym MC do różnorakich projektów muzyki Hip-Hop. Należy też dodać, iż jest jednym z głównych filarów PFK KOMPANY,

Haem - ex. PFK Kompany - producent muzyczny wielu hip-hop'owych płyt m.in.: IDEO, EGO, Godziny Szczytu, CDS, CudaWianki, Pijani Powietrzem, Atomistyka. Oprócz tego to człowiek ze ścisłej czołówki polskich DJ'ów hip-hop'owych, goszczący na wielu płytach znanych raperów. Obecnie działa w szeregach PFK KOMPANY,

Kiper - bardzo dobry beatmaker, posiadający swój własny wypracowany i charakterystyczny styl, który znacie z m.in. "Aż Strach Pomyśleć", "Tak Jak Telewizor" czy kultowego "Jestem Bogiem",

Magik, był jednym z najlepszych mc's w Polsce, nagrał dwie płyty z Kalibrem 44 "Księga Tajemnicza. Prolog" i "W 63 Minuty Dookoła Świata", także dwa krążki powstały podczas jego działalności w Paktofonikce: "Kinematografia" i "Archiwum Kinematografii" , 26 grudnia 2000 roku wyskoczył z okna swego mieszkania..... Nadal jest członkiem PFK Kompany, wspierając wszystkich niestety tylko duchowo.

Mea - jedyna póki co członkini PFK KOMPANY. Można powiedzieć "pierwsza dama" tego składu. Cechują ją bardzo intelektualne teksty oraz oryginalny flow. Jej debiutanckie utwory w najmniejszym stopniu nie odbiegają poziomem od nagrań MC zarejestrowanych na tej kompilacji. Mea jest osobą, której wróży się ogromny sukces,

Rahuene, mc i producent w jednym, nagrał trzy płyty "Dom Pełen Drzwi" z 3xKlan oraz "Kinematografie" i "Archiwum Kinematografii" z Paktofoniką, współtworzył z projektami MZD i eRKa, oprócz tego wyprodukował w całości "Eksperyment Psyho" i większość podkładów na płytę Pijanych Powietrzem,

Siv-Kakaroto aka Sivy Wonder - współtwórca EGO i tak jak Śliwka, cechuje się dużym potencjałem, czystym głosem i mądrymi tekstami z ogromną ilością metafor na najwyższym poziomie. Działa w derbach PFK KOMPANY,

Sot - to jeden z najlepszych w Polsce speców od human-beatboksu, czyli naśladowania ustami bitów. Bardzo często wspiera PFK Kompany na koncertach rozgrzewając publiczność,

Śliwka Tuitam - człowiek, który wraz z Siv'em i Haem'em, wydał debiutancki album formacji EGO "Nibylandia". Jego kolejnym ważnym projektem są Pijani Powietrzem, gdzie wraz z Fokusem, zajął się stroną wokalną. Jest młodym i zarazem utalentowanym artystą w szeregach PFK KOMPANY. To jego utwory będą promować "Experyment: PSYHO".


Komentuj(36)


Link :: 17.01.2005 :: 17:21
PROJEKTY PFK Kompany:

Ego [Siv-Kakaroto, Śliwka Tuitam, DJ Haem] - skład z Częstochowy, który ma już na swoim koncie płytę "Nibylandia", wszyscy trzej mają bardzo oryginalne podejście do tego co robią, tworzą nowe rzeczy i nie boją się eksperymentów. W tej chwili pracują nad swoją drugą płytą, zrobili na nią już kilka kawałków min. wspólny z pfk,

Paktofonika [Magik, Rahim, Fokus] - skład o ogromnym potencjale, wydali dwie płyty: "Kinematografia", "Archiwum Kinematografii", niestety po śmierci Magika przestali istnieć, gdyż Paktofonika to pakt trzech osób i bez jednej z nich nie może nadal działać,

Pijani Powietrzem [Fokusmok & Śliwka Tuitam] - oryginalne i niekonwencjonalne teksty to niewątpliwe zalety tego składu, który ma na swoim koncie jedną płytę pt. "Zawieszeni W Czasie I Przestrzeni" i jak ostatnio słychać zamierza rozpocząć prace nad drugim krążkiem,

PFK Kombatanty [Rahuene, Siv-Kakaroto] - początkowo miała to być szersza ekipa koncertowa, jednak po nagraniu kilku kawałków przerodziło się to we wspólny projekt Raha i Siva.

Pokahontaz [Fokusmok, Rahuene, Be-De-Jot] - skład, który nagrywał na razie tylko featuringi, ale już poważnie pracuje nad swoją pierwszą płytą "Strach się bać", promował ją będzie singiel i teledysk do kawałka "W guowach...", który pojawi się już niedługo, cierpliwości...,

Straho [PFK KOMPANY] - pierwsza producencka płyta Rahima na której udzielali się jego przyjaciele z PFK Kompany i nie tylko nazywa się "Experyment: Psyho".

Usta Miasta Kast II - Fokus ma w planach wyprodukowanie drugiej części swojej składanki, jaka ma być koncepcja płyty narazie nie wiadomo.



Komentuj(5)


Link :: 18.01.2005 :: 21:26
Zgłosiłam się do konkursu na naj bloga:)) Może nawet wygram (lol). Poprostu chcę rozsławić bloga!!! Bo mało osób wchodzi:(( Przecież PFK jest genialna, więc czytajcie i komentujcie, to będę więcej pisać dla Was.

To strzałka, jutro może cosik skrobne o PFK:))


Komentuj(26)


Link :: 19.01.2005 :: 15:32
Elo ziomy!!! Oto obiecana notka:) Oto jedna z baniowych piosenek z singla PFK ,,Jestem Bogiem".



1.Jestem Bogiem (Cenzor)
2.Esperanto (FKS Solo)
3.Jestem Bogiem (DJ Heam Rmx)
4.Stau o Sie!!! (Rah Solo)
5.Jestem Bogiem (Kipper Rmx)
6.T.J. Telewizor (Mag Solo)
7.Jestem Bogiem (Straho Rmx)
8.Jestem Bogiem (Foqsonik Rmx)
9.Bonusik (dla Redaktorów)

,,Esperanto"
Patrz na mnie, to nie ja pannie w wannie, po twoim drinku wycierałem starannie twarz, bo aż porzygała się, dasz jej dropsa, dupniesz, na resztę srasz, nie strasz mnie synku, bo morda nie szklanka, wiesz nazywa się Anka to moja koleżanka, chcesz wiedzieć twoja fanka to była, była, była, tym zawiniła nie, te te te te cziki bombom szczęście w nieszczęściu, ze wiesz co to kondom, może powiesz tez tym swoim głąbom skoro je tak jak ty na okrągło jak rondo, ze dla ciebie niczym za spuszczoną bombą, ściemniłeś kiedyś laskę mądrą na gadkę, a nie na klatkę, to fantom, bo głupie dupy będą dawały dupy palantom, ja mam to nie ma to tamto, esperanto, esperanto, esperanto...



on ją swą dłonią objął i dawał jej ciepło, lecz była pochodnią, to straszne jednak, że zauważ, że zdarzenie każde ma skutki poważne, więc stal się tym kim nie chciał wręcz udowadniał, że nie zniewieściał, w końcu skumał i zaakceptował, już nie musiał przed nią chowa? się za słowa, definitywnie jestem kim jestem, znam rantoespe, swą powagą wyluzowany jak Chester, pieprzę, ze pieprzę to lepsze niż przester, ty, ty i ty, a ty na deser, sssss-ssij jak DeeSeR, gdy eFOKaUeSeM koneser, niesie w sobie klasę, niczym neseser, gdy oszalała za tym po to jestem tu kotku zwarty, u niegrzeczna dziewczynka, u z twoich nóg cieknie mi ślinka, masz dług madame ją sprowadzam na ziemię i ziemi trzęsienie, gdzie siła drzemie, chyba nie w BeeMie, nie ufaj samcom, a emocjom w oczach..


Komentuj(141)


Link :: 25.01.2005 :: 10:43
Elo ziomki! Jestem dzisiaj uhahana, choć chora (więcej dowiecie się w moim drugim blogu-o mnie) :) jestem w II etapie na naj bloga u Tygryska :)

,,Życie masz tylko jedno żeby pokazać co potrafisz spróbuj, zanim szansę stracisz..."

Przypominam, że w okolicach marca nowa i pierwsza płytka Pokahontaz:)

Kilka foteczek? Bardzo proszę:)

FOKUSMOK I RAH




RAHIM




Komentuj(4)


Link :: 28.01.2005 :: 19:04
Elo! Dzisiaj cosik o dAbie!

Lord MM dAb lub Abra dAb, a właściwie Marcin Marten jest liderem formacji Kaliber 44. Urodził się w listopadzie 1978 roku (w dni wydania Księgi Tajemniczej. Prolog dAb skończył 18 lat). Jego początki z HipHopem zaczęły się gdy usłyszał kawałek "Ring Ring Ring" - De La Soul. Wtedy wraz z Magikiem (1978+++RIP+++2000) zaczął rymować. Dołączył do nich brat Abra dAba - Joka (Michał Marten). Razem nagrali kawałek, który ukazał się na składance S.P. Records.




Komentuj(9)


Link :: 31.01.2005 :: 15:08
Elo ziomalki i ziomale;)!!! Nowe wiadomości o Pokahontaz:) wejdźcie na tą stronke i przeczytajcie dokładnie artykuł o Pokahontaz pt. "Wstrzas dla mas" z mysłowieckiej gazety "Życie Mysłowic" nr 3 (245), 20 stycznia 2005 rok. ARTYKUŁ

Nowinka:): Dnia 18 lutego z okazji X urodzin Mad Crew w kieleckim klubie Hormon wystąpią: Pokahontaz / Projektor / Minix (beatbox), WSZ & CNE / Joka / Bas & Benjahmin, Kowal & Lilu / Wojtas & PSF, Borixon / Rada & Norek, Cannabichronic & MC White, DJ'e: DJ Feel-X / DJ Ramone / DJ Mini, DJ Osa / DJ Bartech / DJ S Master. Pokazy breakdance i capoeira. Wstęp 15 PLN'ów. Start o godz. 18:00. Przedsprzedaż biletów w sklepach Prze Kot (ul. Sienkiewicza 38) i Gram (ul. Duża 6).



,,niezależna scena ... każdy niezależny od nikogo i niczego..."



Komentuj(31)


 

talk.pl :: Twój Wirtualny Pamiętnik