10.02.2005 :: 17:15
Witam... Zmieniłam szablon, dodałam kursor i linki. Mam nadzieję, że sie podoba Pożegnalny koncert Paktofoniki w katowickim Spodku 21.03.2003-reportaż: Czy można zorganizować dobrą imprezę w niedzielny wieczór(i noc) i zrobić to tak, żeby do klubu przybyła rzesza młodych? Jasne! Tylko gdzie i jak? Na Śląsku, jednym z najlepszych klubów oraz znany pewnie wszystkim jest MEGA CLUB. I właśnie tu, 10 listopada odbył się przedpremierowy koncert promujący najnowszą płytę PFK KOMPANY, produkcji RAHIMA (STRAHO) - "Eksperyment Psyho". Zaproszeni goście prezentowali różne rodzaje muzyki z gatunku Hip-Hop. Osobiście uważam, że wspomniany wcześniej producent i zarazem pomysłodawca całej płyty dobrał wykonawców tak, że jest ona idealna. Nawet tytuł jest jednorazowy i jak najbardziej adekwatny do brzmień zawartych na tym krążku. "Plejada gwiazd" zwabiła "masy" także już o 19 klub był pełny. Przez godzinkę od rozpoczęcia imprezki mieliśmy okazję rozgrzać swoje mięśnie przy fajnych dźwiękach, które przygrywał nam niezawodny dj. HAEM ze znanej wszystkim formacji EGO i układu PIJANI POWIETRZEM. Dokładnie o godz. 20.00 na scenie pojawiła się ILUMINACJA, bardzo stabilny jeżeli chodzi o poziom "tim", który dał pół-godzinny występ. Szczególną uwagę zwracał Waldi, który swoim sympatycznym głosem rozkręcał jeszcze nieco ospałą publiczność. Niestety, nie dawało to zbyt wyraźnych skutków, być może z tego względy, iż ILUMINACJA jest - jeszcze - wielu osobom nieznanym zespołem. Tak się złożyło, że między kolejnymi występami zapowiedzianych przez RAHIMA artystów do mikrofonu sięgali MINI i BITBAK (EBS), pokazując jak się robi "prawdziwy, swojski bitboks". Muszę przyznać, że byłam mocno zdumiona poziomem (bardzo wysokim) młodego Rahima (MINI). Mogę szczerze bić brawo za stworzenie na potrzeby EKSPERYMENTU tak zgranego duetu, który rozbudził publikę tylko po to, żeby za 15 minut wystąpiła (znana niektórym z teledysków emitowanych w polskim MTV) - ze smutnym, nie nadającym się na koncerty repertuarem - EVAH. Część po prostu rozproszyła się po klubie w poszukiwaniu "mocniejszych wrażeń", a część (zdecydowaną większość tej grupy stanowiły zakochane pary) bujała się w rytm bardzo wolnych, niewyraźnych bitów. Nastąpiły tylko dwie przebitki - odłamy w jej 45-minutowym koncercie z nawet powiedziałabym - bardzo dobrym rytmem. Miejmy nadzieję, że jej kolejne utwory zostaną utrzymane właśnie w takim - "zachęcającym" stylu. Zaraz po EVIE(H) mieliśmy okazję usłyszeć BUNIA I WANKUWE, potem KAMSA I LELO. Ich występu nie cechowała żadna specjalność, więc moim zdaniem zagrali na średnim nie-odznaczającym się wyszukanym stylem poziomie. Chwilę potem nastał "gwóźdź programu" i rozpoczęły się najlepszy koncert. Jako pierwszy wyszedł RAHIM (RAHUENE) z BITBAKIEM grając stylowe, typowo fazujące kawałki. No i przyszedł czas na pierwszą damę PFK KOMPANY - Meę. I tu się nie zawiodłam. Wyróżniające mocnym akcentowaniem flow, do tego jej gra na flecie przyczyniły się do kolejnego potwierdzenia faktu, że kobieta też potrafi. W międzyczasie wystąpił również FOKUSMOK, ŚLIWKA TUITAM oraz SIV-KAKROTO. W trakcie całej imprezy grało dwóch dj-i - wspomniany wcześniej HAEM oraz BE-DE-JOT (BAMBUS). Impreza nie odbyłaby się bez tak dobrego organizatora, jaką jest firma MTH TECHNOLOGIES. Z inicjatywy Błażeja i Igora mieliśmy okazję usłyszeć ten projekt jeszcze na tydzień przed zaplanowaną, oficjalną datą premiery. W sprzedaży pojawiły się już winyle EKSPERYMENTU PSYHO i pragnę zachęcić Was do zakupu tego oto analogu jak i samych cd. Reasumując, proponuję wszystkim, którzy mają możliwości organizacji takich imprez, żeby robili ich więcej, więcej w takim stylu! Korzystając z okazji pozdrawiam: BALONA, BUZIAKA, MIKE-go (DOPERACJA), MEĘ, HAEMA, Martynę, ZRK5, całe PFK KOMPANY i KRISA...