18.12.2004 :: 17:46
Biografia PFK :) Magik i Rahim spotkali sie w katowickim "Megaclubie" gdzie zapragneli coś razem nagrać lecz skonczyło sie tylko na rozmowie. Podczas jednej z imprez Hiphopowych Rahim zauważył Fokusa który wystepował jako Mc. Fok podszedł do nich i zapytał się czy mógł by przyłączyć się do ich zespołu. Zaprezentował im utwór Powierzchnie tnące i spodobało im się i tak oto powstało trio. Nazwę zespołu wymyslił Mag i Rah pochodziła ona z dwóch słów "Pakt" i "Fonika" czyli paktu zawartego przy dzwiękach z głośnika. Pierwsze kawalki czyli "Gdyby" "Priorytety" i "Ja to Ja powstały w październiku 1998roku. Do Paktofoniki dołączył dj Bambus, który zajął się skratchami oraz beatbox'er Sot. Prace nad płytą trwały dwa lata nagrywano ja w Mikołowie u Rahima wiele razy dochodzilo miedzy nimi do sprzeczek chodzilo o rozne kawalki... 18 Grudnia 2000 r. ukazał się album "Kinematografia". Tytuł odnosi się do tego, że każdy kawałek na płycie to jakby inny film, a okładka przypomina wyglądem kasetę wideo. Na płytę złożyło się 16 kawałków, gościnnie wystąpił Gutek (refren w Ja to ja), oraz producenci Beny ("Nowiny", "Rób Co Chcesz"), Kipper ("Jestem Bogiem") i Jajo ("Ja to ja").: No ale niestety szczęscie nie trwało długo tydzień po wydaniu płyty czyli w drugi dzień świąt o godzinie 6.15 Mag popełnił samobójstwo skacząc z drugiego piętra... OTO SŁODZIUTKI SMOCZEK:)